„The Skys“ albumą suka pasaulio radijo stotys

Progresyviojo roko vilniečių grupė „The Skys“ išleido naują albumą „Colours of the Desert“. Pasak grupės vokalisto Jono Čiurlionio, albumas užsienyje buvo sutiktas teigiamai ir sulaukė nemenko susidomėjimo.

Nors kūriniai iš šio albumo sukasi Prancūzijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Austrijos ir kitų kraštų radijo stotyse, J.Čiurlionis LŽ sakė nedrįstąs teigti, kad „Colours of the Desert“ užsienio rinkose sulaukė pripažinimo. „Pripažinimas yra labai neapibrėžta sąvoka. Albumas tikrai sulaukė didelio susidomėjimo – apie jį buvo parašyta nemažai apžvalgų muzikiniuose leidiniuose ir internetinėse svetainėse. Domėjimasis buvo išties geras ir teigiamas“, – tikino grupės vokalistas.

Pats profesionaliausias

„Colours of the Desert“ Austrijoje rugsėjo pradžioje buvo paskelbtas savaitės albumu. Taip pat jis pateko į prioritetinius grojaraščius Nyderlanduose, Norvegijoje ir JAV. J.Čiurlionio teigimu, apie šimtas radijo stočių visame pasaulyje groja jų kūrinius iš naujojo albumo.

Tai yra ketvirtasis „The Skys“ albumas. Grupė yra išleidusi tris roko albumus – „Civilised“ (1997), „Dreams“ (1999) ir „Postmodern Game“ (2004). J.Čiurlionis mano, kad „Colours of the Desert“ yra pats brandžiausias jų albumas iš visų lig šiol buvusių: „Išlauktas“ septynerius metus, prie jo labai daug dirbta, profesionalumo prasme jis pats geriausias. Tai tikrai kokybiškas darbas. Ir tai galima išgirsti palyginus jį su kitais tokios muzikos albumais“, – LŽ prisipažino pašnekovas.

Pasak „The Skys“ vokalisto, naujasis albumas nuo ankstesnių skiriasi ir tuo, kad yra progresyvesnis, jame dar daugiau roko bei „sunkių“ melodijų. Tačiau praėjus 16 metų nuo grupės susikūrimo, „The Skys“ nėra linkusi keisti savo stilistikos, jie vis dar užkietėję rokeriai, kuriantys kokybišką muziką.

Pasauliniai vardai

Pasak J.Čiurlionio, „Colours of the Desert“ tokio didelio susidomėjimo užsienyje sulaukė todėl, kad jis yra kitoks. „Jei žvelgsime į žanro stilistiką, albumas yra ne visai įprastas roko žanrui. Jis tikrai labai kokybiškas ir prie jo kūrybos prisidėjo talentingi muzikantai“, – sakė pašnekovas.

Apie talentingų ir garsių visame pasaulyje kūrėjų komandą J.Čiurlionis nemelavo. Draugiškų jausmų paskatinti visi atvyko prisidėti prie albumo kūrybos. Jį prodiusavo Johnas Youngas, kuris šiuo metu dirba su Bonnie Tyler ir anksčiau dirbo su roko žvaigždėmis „Scorpions“. Kiti profesionalai, prisidėję prie „Colours of the Desert“, yra su Tina Turner ir Eltonu Johnu dirbęs Steve’as Rispinas. Kai kuriose naujojo lietuvių albumo dainose galima išgirsti Davido Kilminsterio gitaros garsus, vyrukas koncertuoja su legendinės grupės „Pink Floyd“ buvusiu nariu Rogeriu Watersu. Prie visos komandos prisidėjo ir amerikiečių gitaristas Tony Spada, saksofonininkas iš Didžiosios Britanijos Snake’as Davisas, iš Velso specialiai važiavusi savo vokalo partijos įrašyti Anne Marie Helder.

Pavydūs kolegos muzikantai

„Colours of the Desert“ premjera Lietuvoje vyko lapkričio viduryje. Paklaustas, kaip grupė, pateikianti lietuvių publikai savo naują albumą, buvo sutikta gimtinėje, J.Čiurlionis negalėjo atsakyti vienareikšmiškai: „Lietuvoje pasitaiko visko – yra žmonių, kurie džiaugiasi kartu su mumis ir linki tik sėkmės, yra ir tokių, kurie pavydi, daug kritikuoja. Ta piktoji publikos pusė yra muzikantai, kurie mėtė replikas, esą, kam mes kvietėme svečių iš užsienio, lyg negalėtume visko padaryti patys. O paprasti klausytojai džiaugiasi ir didžiuojasi mumis“, – emocijų neslėpė J.Čiurlionis.

Per premjerinį pasirodymą Lietuvoje „The Skys“ buvo pasikvietę svečių iš Lenkijos, Latvijos, Italijos ir savo prodiuserį Johną Youngą.

Lietuvoje „The Skys“ yra koncertavę su Aiste Smilgevičiūte, SATI, Rasa Kaušiūte, kitais atlikėjais. Grupė dalyvavo muzikos festivaliuose Estijoje, Rusijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir kitose valstybėse.