sharkeen.lt – The Skys apie naujausią albumą: tai unikalus įvykis visoje Lietuvos roko istorijoje

Naujasis grupės The Skys albumas “Dykumos spalvos” (angl. “Colours of the Desert”) susilaukė didelio susidomėjimo ir pripažinimo pasaulyje: apie 100 radijo stočių JAV, Kanadoje bei Europoje transliuoja grupės muziką.


Grupei The Skys talkino patys geriausi pasaulio muzikantai

Austrijoje albumas “Colours of the Desert” paskelbtas savaitės albumu (2011 09 05 – 11) bei pateko į prioritetinius grojaraščius Norvegijoje, Olandijoje bei JAV. Ne mažesnio dėmesio grupės albumas susilaukė ir spaudoje – duota kelios dešimtys interviu Europoje ir už Atlanto. Albumą anonsavo daugelis svarbesnių internetinių puslapių. Ypatingai palanki albumo recenzija pasirodė ir viename svarbiausiu progresyvaus roko internetinių portalų, laukiama virš 50 naujų recenzijų bei oficialių muzikos kritikų įvertinimų visame pasaulyje. Kitais metais “Dykumos spalvos” turėtų pasiekti Australijos, Pietų Amerikos bei Azijos šalių žiniasklaidą.

Šios kompaktinės plokštelės premjera numatyta ne tik gimtinėje, bet ir užsienyje – kol kas nei viename The Skys koncerte visi kūriniai atlikti nebuvo. Premjera įvyks Lietuvoje, kasmetiniame progresyvaus roko festivalyje “Baltic prog fest”, lapkričio 11 d. Klube “New York”, kuriame grupė The Skys švęs 16 – tąjį gimtadienį. Šis albumas – jau ketvirtasis grupės dikografijoje ir yra unikalus įvykis visoje Lietuvos roko istorijoje. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis albumas, kuriame lietuviams talkino patys geriausi pasaulio muzikantai.

Priminsime, kad šį albumą prodiusavo John’as Young’as, grojęs kartu su tokiomis roko legendomis kaip „Scorpions“ bei šiuo metu dirbantis su Bonnie Tyler. Technine įrašų puse rūpinosi garso režisierius – Steve’as Rispin’as, dirbęs su Tina Turner, Eltonu Johnu, bei kitomis žvaigždėmis.

Tai anaiptol ne vieninteliai muzikos profesionalai, prisidėję prie naujojo lietuvių albumo gimimo. The Skys dainose galima išgirsti puikų gitaristą David’ą Kilminster’į, šiuo metu koncertuojantį visame pasaulyje su Roger Watersu (ex „Pink Floyd“), naujame legendinės „Sienos“ („The Wall“) pastatyme.

Prie tarptautinio albumo taip pat prisidėjo amerikiečių gitaristas – virtuozas Tony Spada bei Anne Marie Helder (pritariantis vokalas), vienas geriausių Anglijos saksofonininkų Snake’as Davis’as, grojęs su Eurythmics bei Paul McCartney bei mušamaisiais grojantis Martin’as Beedle’as.

Taip pat koncerte dalyvaus grupės iš užsienio ir Lietuvos: Appleseed (Lenkija), Holy Lamb (Latvija), Il Castello di Atlante (Italija), Bliuzoholikai (Lietuva). Specialiai pasveikinti grupės į koncertą atskrenda ir John’as Young’as, radęs laisvą minutę tarp koncertų, ture kartu su legendine britų grupe “The Strawbs”.