Wilenski rock na atenie polskiego radia (in polish)

Zespół The Skys wydał już cztery albumy i grał w wielu krajach zachodniej Europy. Jutro muzycy wystąpią przed bydgoską publicznością

Zespół The Skys powstał w 1995 roku w Wilnie. W jego skład weszło pięcioro muzyków: perkusista Ilja Molodcov, wokalista Jonas Ciurlionis, klawiszowiec Božena Buinicka, basista Justinas Tamaševicius i gitarzysta Aleksandr Liutvinskij. Od samego początku grupa aktywnie koncertuje, zdobywając licznych fanów na terenie Litwy, Łotwy, Estonii i Rosji.

Członkowie zespołu The Skys koncertowali już we Francji, w Austrii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych, występując u boku takich formacji jak Blues Brothers, The Exploited, Delirium, John Young Band czy Arena. Muzykę Litwinów usłyszeć też można było na antenach rozgłośni radiowych w Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie, a do Polski grupa dotarła dość niedawno, bo dopiero w 2011 roku.

Od tamtej pory zespół chętnie występuje w naszym kraju. Usłyszeć go u nas można było w trakcie występów w Siedlcach i Piotrkowie Kujawskim. Zespół odebrał też Nagrodę Specjalną VI Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wystąpił jako gość specjalny w VI edycji Festiwalu Rocka Progresywnego w Gniewkowie. Grupa zdobyła też główne nagrody w turnieju muzycznym „Rock Master 2012” w Pabianicach oraz VI Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu.

Zespół wydał w sumie cztery albumy, z których ostatni, zatytułowany „Colours Of The Desert”, ukazał się pod koniec zeszłego roku. Przyrównują na płycie życie do wędrówki po pustyni, pełnej niebezpieczeństw i otaczających miraży. Utwory promujące najnowszy album usłyszeć będzie można w trakcie piątkowego koncertu.

The Skys zagra jutro o 19.05 w studiu koncertowym Polskiego Radia PiK. Koncert będzie transmitowany równolegle na antenie radia oraz w Internecie (www.radiopik.pl). Czytelnicy, którzy chcą posłuchać muzyki na żywo, powinni wysłać zgłoszenie pod adresem: koncert@radiopik.pl.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak liczba wejściówek ograniczona. Chętni wchodzą do rozgłośni potwierdzając swoje nazwisko dowolnym dokumentem.